2011. április 17., vasárnap
Kus és Nimrud nyomában
Kus és Nimród után kutatva sokkal több minden tárult fel előttem, mint azt korábban sejtettem; például a Nap két minősége, az Istenek és a földi királyok eredete, mindez a rájuk alkalmazott jelzőkből és szimbólumokból bontakozott ki.
Ha a Biblia alapján vezetjük vissza Kus és Nimrud családfáját, akkor a következőket már sokak számára ismert adatokat kapjuk (amik teljesen helytállóak): Noé fia Khám (Kám,Hám). Khám fia Kus és Kus fia Nimrud.
Ha viszont a sumér agyagtáblák alapján vizsgálódunk, amit Badiny J. Ferenc A Magyar Biblia című könyve tár elénk, akkor van egy másik fontos megközelítése is Kus (Kos,Kis) vérvonalának visszakövetéséhez. A táblák alapján a következő rendszert kapjuk. AZ = Ok nélküli Ok (Egy) ketté válik IZ-re (szellem,lélek) és TEN-re ( csned,ősanyag).TEN két részre osztódott LIL-re (énlélek,fény) és KI-re (erő). IZTEN pedig életre hívta AMA-PALIL-t (Ősten,Ősvíz,Ősanya) aki KI segítségével megalkotta NIN-TI-t az Élet Folytonosítóját. NIN-TI és KI gyermeke LIL-I-AM (liliom,Lélek Anyja) nyolc virágú és a nyolcadik virágában kelt életre Kis NIN-TI az Élet Anyja/Égi Szűz Anya. IZTEN Ki ereje által Föld porát összekeverte az Élet vizével és ebből formálta EMBAR-t, ami sumérul az Istennő párját jelenti, majd hívta AMA-PALIL-t, aki Nagy Garral (erővel) loccsant a testben lévő emberre és IZTEN pedig lelket lehelt belé. Az embart/embert Kis NIN-TI fogta kézen és ők ketten együtt jöttek a Földre.
A Földön Kis NIN-Ti Hév szüze = HÉVE/HEVE lett. Ebben azaz érdekes, hogy Kus-t Egyiptomban, Etiópiában, Mezopotámiában és Arábia területén az alábbi neveken nevezték: Evechus, Hevechus, (Hevekus), Etióp-Zeusz, Apollón, Amon-Ra, Magóg, Mah-Khus/Mágus. Hevechus azaz Kus valószínűleg Kis NIN-TI és Embar/ember gyermeke, erre utal a HEVE-CHUS/HEVE-KUS elnevezés is.
Kus még két igen érdekes neve Dionüszosz és Bacchus – fiát Nimrudot is nevezték így – a hasonló elnevezés utal a képviselt erőre és vérvonalra. Keleten a kus szó szkítát/szittyát jelent, mely népünk elnevezéseként is szerepel sok ókori leírásban. Nimrud nem csak király volt és a magyarság (Mag-ság) ősapja, hanem egy beavatási szimbólum is egyben. Régen a felkent királyokat néhol nimrudként említik – fáraókat Egyiptom földjén – ezzel utalva felkent, beavatott mivoltukra. Ugyanis a Nimrud szó alapja Nibru/Nebris/Nib-Úr/Nimru párducbőr kacagányt jelent, vagyis beavatással elnyert jelképet.
Ez a párducbőr kacagány kezdetben nem párduc volt, csak a későbbiek során vált azzá. Az eredeti beavatási szimbólum a Női /Boldogasszonyi, Földanyai/ minőséghez kapcsolható. Nimród az égen Orion csillagképként (Ozirisz, Tammuz, Dommuzi) tűnik fel.
Kus-t és Nimródot olyan sok néven és jelzővel illetik, hogy a több mint 25 elnevezésből csak egy párat soroltam fel, ezért ez a cikk nem kerek egész és teljes a maga nemében. A kutatásom által fellelt információ és képanyag összetett és sok ahhoz, hogy leírjam a felszínre hozott többi összefüggést a Nap két minőségével kapcsolatban, 1-2 oldalban.
A nő
(4)
A tiktok
(1)
Föld
(1)
Isten
(4)
KSA
(1)
Kritika
(1)
Tarot
(3)
Videók
(16)
aforizma
(1)
bizalom
(1)
boldogság
(5)
buddhizmus
(1)
bölcsesség
(3)
csend
(1)
döntések
(7)
egyén
(5)
elengedés
(1)
elme
(1)
erő
(1)
evolúció
(1)
farkas
(1)
felelősség
(11)
filmajánló
(1)
filmelemzés
(1)
fény
(1)
fényképezés
(1)
földönkívüliek
(1)
genetika
(1)
gondolatok
(3)
gyermeknevelés
(1)
halál
(1)
harcművészet
(1)
harmónia
(1)
hit
(8)
hűség
(1)
idő
(2)
igazság
(2)
illuzió
(1)
india
(6)
jelenkor
(5)
jelenlét
(3)
jóga
(2)
jóság
(1)
jövő
(1)
kapcsolatok
(2)
karma
(1)
karácsony
(2)
kompromisszum
(1)
krízis
(1)
kérdések
(1)
költészet
(1)
közhelyek
(1)
lazítás
(2)
lélek
(7)
létezés
(6)
léthelyzet
(3)
mag
(1)
magyarság
(3)
maják
(1)
mantra
(1)
meditáció
(3)
mindennapok
(7)
mágia
(3)
mátrix
(1)
művészet és spiritualitás
(3)
nacionalizmus
(1)
novella
(2)
odaát
(1)
oktatás
(1)
pályázat
(3)
párhuzamos világok
(1)
párkapcsolatok
(1)
saját izmus
(1)
spiritualitás
(13)
szabadság
(4)
szamszára
(1)
szavak
(1)
szembesülés
(1)
személyiség
(1)
szenvedés
(2)
szeretet
(4)
szeretlenség
(2)
szútra
(1)
taoizmus
(1)
teremtés
(1)
tudás
(4)
tánc
(3)
történelem
(4)
történet
(3)
valóság
(6)
vers
(14)
vezetettség
(2)
védikus
(3)
zene
(1)
önismeret
(16)
öröklés
(1)
újjszületés
(2)
útkeresés
(5)
ősiség
(2)